17. Londra Türk Film Festivali 24 Kasım’da başlıyor:)

Bu sene Londra’da 17.si düzenlenecek olan “Londra Türk Film Festivali24 Kasım Perşembe günü başlıyor. Ben de festival boyunca görevli olacağım için festivalle ilgili aklıma esen her şeyi sizinle paylaşıyor olacağım:) şimdiden heyecanlandım!

24 Kasım 2011, Gala gecesi (Yer: Odeon West End sineması, Leicester Square)

Festivalin açılış gecesinde gösterilecek olan film, İtalya’da yaşayan Türk yönetmen Ali İlhan‘ın ilk uzun metraj çalışması ” Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak “.

Yönetmenimiz aynı zamanda kısa zamanda ün yapmış, “kısa filmcilerin cenneti” diyebileceğim “www.benimsinemalarim.com” un kurucusu.

Filmin başrolünde efsanevi oyuncu Claudia Cardinale var! Onunla tanışmak için can atıyorum:) İlk kez Fellini, Visconti ve Leone gibi yönetmenlerle çalışmış bir oyuncuyla tanışacağımdandır belki de:)

Filmin diğer oyuncuları; İsmail Hacıoğlu, Lavinia Longhi ve Teoman Kumbaracıbaşı. 

Festivalde gösterilecek filmlerin fragmanlarını izlemek için festivalin facebook sayfasını takip edebilirsiniz. Ama ben üşenme ihtimali olanlar için gala filminin fragmanını buraya da eklemek istedim:) buyrun bakalım:

http://www.youtube.com/watch?v=DtPe2GgJXnw&feature=youtu.be

Filmi, gala gecesi gösterimi dışında izleyebileceğiniz sinemalar ve gösterim detayları şöyle: 1 Aralık 18.30 –  Rio sineması (Dalston Kingsland),  Apollo sineması (Piccadilly Circus) 3 Aralık 21.00 veya 5 Aralık 16.30 seansları.

24 Kasım-8 Aralık arası yolunuz Londra’ya düşerse ya da zaten oradayım diyorsanız; işte festivalle ilgili tüm bilgilere ulaşabileceğiniz web sitesi: http://www.ltff.org.uk/ ve facebook sayfası:  https://www.facebook.com/pages/London-Turkish-Film-Festival/112399768782962?ref=ts .

Hepinize iyi seyirler! Ben zaman buldukça filmler ve festival hakkında aklıma esen şeyleri sizlerle paylaşıyor olacağım:)

Hadi başlasın artık! 🙂

23 Kasım, 2011 – Londra

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s